[Film] Huawei P9 (Kirin 955) kontra Samsung Galaxy S7 Edge (Exynos 8890) – który tak naprawdę jest szybszy?

Newsy

samsung galaxy s7 huawei p9 porownanie test szybkosc wydajnosc

 

Nie przegap
Huawei Mobile Services – wszystko, co musisz wiedzieć o HMS w jednym miejscu
Huawei Mobile Services hms uslugi co to jest
Rosnąca popularność Huawei Mobile Services, w skrócie HMS, a w Polsce Mobilne Usługi Huawei to nic innego jak wypadkowa rozwoju jednego z największych graczy na mobilnym rynku. Perturbacje światowych mocarstw często zbierają żniwa tam, gdzie byśmy się tego nie spodziewali. Stany Zjednoczone i Chiny wciąż szukają porozumienia, choć najbardziej poszkodowanym wydaje się właśnie Huawei. Gigant […]

Możliwości Samsunga Galaxy S7 znamy już bardzo dobrze. Po testach tego smartfonu możemy mieć odniesienie do tego jak działają flagowe modele innych producentów. O ile Snapdragon 820 większych tajemnic przed nami nie ma to Huawei ze swoim Kirinem 955 ciężko określić jako dobry czy też zły układ.

 

W takim razie sprawdźmy jak się sprawdza wspomniany chiński procesor zamontowany w Huawei P9. Oczywiście po drugiej stronie staje wspomniany już Samsung Galaxy S7, ale w odmianie Edge i z autorskim układem Exynos 8890. Jak wypadnie to porównanie? Sprawdźcie sami:

 

 

Na wstępie warto zaznaczyć, że autor porównania ustawił oba urządzenia w możliwie najwydajniejszej konfiguracji: wyłączone „oszczędzacze” energii, animacje, a w przypadku Huawei nawet uruchomiono odpowiedni tryb. Do tego dodajmy termometr, który przez wielu z Was może zostać nieprzychylnie przyjęty, gdyż celuje w wyświetlacz, ale pozostawmy to do dyskusji w komentarzach. Tymczasem przejdźmy już do samego testu. Po świetnym starcie Huawei, Chińczyk ostatecznie musi oddać pierwsze miejsce w tym zestawieniu swojemu koreańskiemu konkurentowi.

 

Trudno się nie zgodzić, że Samsung i Huawei są bardzo szybkie, ale zwróćcie uwagę na różnicę w benchmarkach. Galaxy S7 według „cyferek” jest niemalże dwukrotnie wydajniejszy od P9. Czekam na Wasze wniosku, bo jakby nie patrzeć ten test poro ich nasuwa.

 

 


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x