ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Film] Huawei P9 (Kirin 955) kontra Samsung Galaxy S7 Edge (Exynos 8890) – który tak naprawdę jest szybszy?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung galaxy s7 huawei p9 porownanie test szybkosc wydajnosc

Możliwości Samsunga Galaxy S7 znamy już bardzo dobrze. Po testach tego smartfonu możemy mieć odniesienie do tego jak działają flagowe modele innych producentów. O ile Snapdragon 820 większych tajemnic przed nami nie ma to Huawei ze swoim Kirinem 955 ciężko określić jako dobry czy też zły układ.

W takim razie sprawdźmy jak się sprawdza wspomniany chiński procesor zamontowany w Huawei P9. Oczywiście po drugiej stronie staje wspomniany już Samsung Galaxy S7, ale w odmianie Edge i z autorskim układem Exynos 8890. Jak wypadnie to porównanie? Sprawdźcie sami:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=bhylTQKRjCc[/youtube]

Na wstępie warto zaznaczyć, że autor porównania ustawił oba urządzenia w możliwie najwydajniejszej konfiguracji: wyłączone „oszczędzacze” energii, animacje, a w przypadku Huawei nawet uruchomiono odpowiedni tryb. Do tego dodajmy termometr, który przez wielu z Was może zostać nieprzychylnie przyjęty, gdyż celuje w wyświetlacz, ale pozostawmy to do dyskusji w komentarzach. Tymczasem przejdźmy już do samego testu. Po świetnym starcie Huawei, Chińczyk ostatecznie musi oddać pierwsze miejsce w tym zestawieniu swojemu koreańskiemu konkurentowi.

Trudno się nie zgodzić, że Samsung i Huawei są bardzo szybkie, ale zwróćcie uwagę na różnicę w benchmarkach. Galaxy S7 według „cyferek” jest niemalże dwukrotnie wydajniejszy od P9. Czekam na Wasze wniosku, bo jakby nie patrzeć ten test poro ich nasuwa.

Sprawdź najnowsze wpisy