lg g5

LG G5, czyli tegoroczny flagowiec, który od innych wyróżnia się przede wszystkim konstrukcją. Modularna obudowa to jedna z wielu odznaczających go zalet. Jeśli zatem zdecydowaliście się na zakup tego urządzenia, być może będziecie chcieli również zmodyfikować jego oprogramowanie. A producent Wam jeszcze w tym pomoże!

 

To już pewne. LG udostępniło odblokowanie bootloadera w swoim najnowszym modelu – G5. Wystarczy do tego wersja smartfonu oznaczona symbolem kodowym H850 oraz narzędzia dostarczane przez samego producenta. Do zmiany wymagane jest oczywiście uruchomienie opcji deweloperskich w smartfonie (co znajdziecie w ustawieniach) oraz ADB i Fastboot na komputerze. Później już tylko IMEI oraz ID LG G5. Pełną instrukcję znajdziecie pod tym linkiem.

 

Pamiętajcie jednak, że operacja ta jest nieodwracalna i powoduje utratę gwarancji. Przemyślcie więc swoje działania dwa razy zanim zdecydujecie się na modyfikację tej drobnostki. Odblokowanie bootloadera otwiera oczywiście bramy do custom ROMów znajdujących się w Sieci oraz dziesiątek innych modyfikacji powstałych dzięki scenie modderskiej.

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.