android-n-update-hero-1200-80

Android N jeszcze nie jest dostępny na rynku dla wszystkich. Jednak jego premiera ma nastąpić już w przyszłym miesiącu. Szczęśliwi jednak ci, którzy posiadają urządzenia z linii Nexus – dla nich dostępna jest wersja preview najnowszego systemu z robocikiem. I tak było od zawsze, z pokolenia na pokolenie smartfonów. Aż do teraz. Jeśli posiadasz smartfon Sony, możesz w ciągu chwili posiadać i Android N!

 

Z pewnością orientujecie się jakie nowości przynosi najnowszy Android – optymalizacja zarówno szybkości działania, jak i pracy na baterii (która to jest nareszcie widoczna dla oka!). Ponadto lepsze zarządzanie RAMem oraz użytkowe smaczki, które usprawniają korzystanie ze smartfonu. Warto więc sprawdzić, jak to wygląda w rzeczywistości. Już nie musisz posiadać Nexusa, by zaopatrzyć się w wersję preview. Sony wypuściło Androida N dla Xperii Z3. Tak, modelu, który swoją premierę miał pod koniec 2014 roku!

 

Aby zdobyć najnowszą wersję systemu, należy posiadać jedną z dwóch wersji tego urządzenia: D6603 bądź D6653. Jeśli to już macie, wystarczy postępować w następujący sposób:

 

  • Połączyć Sony Xperia Z3 kablem USB z komputerem
  • Uruchomić Xperia Companion (w wersji co najmniej 1.1.24)
  • Przytrzymać ALT, kliknąć Software repair i postępować zgodnie z instrukcją na ekranie
  • Odłączyć i wyłączyć smartfon, a następnie połączyć ponownie i uruchomić go przytrzymując dolny klawisz głośności
  • Procedura flashowania powinna się rozpocząć

 

Pamiętajcie o utworzeniu backupu ważnych danych. A mnie pozostaje już nie przedłużać i życzyć udanej operacji. Powodzenia!

 

źródło: Phandroid

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.