Zapewne wiele osób było ciekawych jak wyglądają wyniki sprzedaży pierwszego tabletu sygnowanego logiem Google. Trudno się temu dziwić. Nexus 7 to urządzenie, które budziło ogromne zainteresowanie jeszcze przed premierą. Dodatkowo liczne nowinki i artykuły jakie pojawiły się nie tylko w witrynach technologicznych spowodowały, że tablet zainteresował również osoby, które nie są na czasie z nowymi technologiami, a niska cena była czynnikiem mocno przyciągającym osoby niezdecydowane.

Wyniki jak się okazuje są przyzwoite. David Chang, CEO firmy Asus poinformował, że początkowo sprzedaż tabletu oscylowała wokół pół miliona sztuk, ale potem było tylko lepiej i tak w ostatnim miesiącu Nexus 7 został zakupiony przez prawie 1 000 000 klientów. Sprzedaż Nexusów spowodowała, że koncern odnotował łączną sprzedaż 2,3 mln tabletów w okresie lipiec – wrzesień.

Źródło: World Street Journal
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.