Najpopularniejsza przeglądarka na smartfony ma już miliard użytkowników, jesteście wśród nich?

Aplikacje

google chrome logo klasla

 
Jako użytkownik smartfona, dużo czasu spędzam w Internecie przeglądając różnego rodzaju treści. Robię to korzystając z przeglądarki Chrome, która w moim przekonaniu jest najbardziej przyjazna i po prostu mi pasuje. Niestety nie jest ona idealna, ponieważ mam wrażenie, że spowalnia smartfon (gdy widnieje na niej 30 otwartych kart) i figuruje w czołowych miejscach procesów, które pożerają moją baterię.
 
Jakiś czas temu pisałem, że Google ogłosiło, iż nadchodzi aktualizacja do wersji 50 na pecety i urządzenia mobilne. Na tych pierwszych już się pojawiła, czekamy jeszcze na nową wersję na smartfony. Google opracowało algorytm, który pozwoli na szybsze ładowanie stron (o 25%), mniejsze zużycie danych oraz większą energooszczędność.
 
Wczoraj z kolei dowiedzieliśmy się, że Chrome ma już 1 miliard użytkowników, ale na dwóch systemach łącznie – iOS i Android. Oczywiście znacznie większą część stanowią korzystający z zielonego robota. Ponadto każdego miesiąca na aplikacji, ładowanych jest 771 miliardów stron, tłumaczonych 3,6 mld portali oraz wprowadzanych 9,1 mld haseł. Trzeba przyznać, że dane są imponujące.
 
Warto dodać, że Chrome posiada największy udział rynkowy na rynku przeglądarek internetowych (do których zaliczane są Internet Explorer, Edge, Safari, Firefox) na wszystkich platformach. Czy Wy także zaliczacie się do użytkowników Chrome’a?
 
źródło: androidheadlines

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x