google chrome logo klasla

 
Jako użytkownik smartfona, dużo czasu spędzam w Internecie przeglądając różnego rodzaju treści. Robię to korzystając z przeglądarki Chrome, która w moim przekonaniu jest najbardziej przyjazna i po prostu mi pasuje. Niestety nie jest ona idealna, ponieważ mam wrażenie, że spowalnia smartfon (gdy widnieje na niej 30 otwartych kart) i figuruje w czołowych miejscach procesów, które pożerają moją baterię.
 
Jakiś czas temu pisałem, że Google ogłosiło, iż nadchodzi aktualizacja do wersji 50 na pecety i urządzenia mobilne. Na tych pierwszych już się pojawiła, czekamy jeszcze na nową wersję na smartfony. Google opracowało algorytm, który pozwoli na szybsze ładowanie stron (o 25%), mniejsze zużycie danych oraz większą energooszczędność.
 
Wczoraj z kolei dowiedzieliśmy się, że Chrome ma już 1 miliard użytkowników, ale na dwóch systemach łącznie – iOS i Android. Oczywiście znacznie większą część stanowią korzystający z zielonego robota. Ponadto każdego miesiąca na aplikacji, ładowanych jest 771 miliardów stron, tłumaczonych 3,6 mld portali oraz wprowadzanych 9,1 mld haseł. Trzeba przyznać, że dane są imponujące.
 
Warto dodać, że Chrome posiada największy udział rynkowy na rynku przeglądarek internetowych (do których zaliczane są Internet Explorer, Edge, Safari, Firefox) na wszystkich platformach. Czy Wy także zaliczacie się do użytkowników Chrome’a?
 
źródło: androidheadlines

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.