Lenovo planuje wypuścić telefon z Androidem w pierwszym kwartale 2009. Będzie to najprawdopodobniej urządzanie „PDA style”, porównywalne z produktami firm Dell czy HP.
Do zapowiedzi przyłącza się też NTT DoCoMo, którego telefon spodziewany jest w pierwszej połowie 2009.

FinBlade, producent oprogramowania z UK, wyda dwie gry na Androida – łamigłówkę WordSearch i quiz MovieQuiz. Cena tych aplikacji to $6.99.

Sprawa stosowania multi-touch w platformie Android

budzi wiele emocji. Jak wiadomo, nie zastosowano tej techniki w T-mobile G1 i w zasadzie nikt nie wie dlaczego. Podobno Apple ma patent, ale inne źródła twierdzą że Synaptics oferuje sterowniki z multi-touch a Apple nie ma patentu.
Za rozwiązanie problemu zabrał się RyeBrye, który modyfikując sterownik (software) i jądro systemu, zaimplementował śledzenie dwóch palców, jednak pełen sukcesu jest jeszcze daleko i na tym sterowniku Synaptics najprawdopodobniej niemożliwy do osiągnięcia.
Multi-touch zostanie kiedys zaimplementowany w platformie Android, najpierw prawdopodobnie nieoficjalnie przez pasjonatów, ale trzeba będzi poczekać na sprzet z odpowiednim sterownikiem (podzespołem elektronicznym) lub też wymienić ten który znajduje się w telefonu.

Komentuj na Forum Android.com.pl

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Jakub Bereziewicz

Z wykształcenia finansista/manager - studiował na SGH, NUS, LSE, Harvard University oraz Tsinghua University. Prywatnie - od dwunastu lat pasjonat mobilnych technologii. Developer Symbiana UIQ, użytkownik Androida od czasów HTC Dream (G1).