Safety Screen

 
Samsung coraz śmielej sobie poczyna w sklepie Google Play. Aplikacje, które były preinstalowane wraz z TouchWizem coraz częściej są „eksportowane” jako osobne programy do sklepu Google. Tak się na przykład stało z odtwarzaczem muzyki. Przypomnę, że Samsung Music dostępne jest w wersji beta za darmo do pobrania TUTAJ. Ponadto ostatnio firma wprowadziła alternatywną wersją swojego launchera o nazwie Good Lock do ściągnięcia. Szerzej pisaliśmy o nim TUTAJTo nie koniec nowości jakie możemy pobrać za darmo od spółki.
 
Tym razem znajdziemy coś, co pomoże uchronić nasze pociechy przed negatywnym wpływem urządzeń na ich wzrok. Samsung Safety Screen, którego możecie pobrać TUTAJ, alarmuje jeżeli użytkownik przybliża smartfon lub tablet zbyt blisko oczu. Aplikacja korzysta z możliwości rozpoznawania twarzy. Przykładowo rodzice mogą aktywować program za pomocą kodu, tak aby ich dzieci nie mogły go wyłączyć. Tym sposobem pociechy mają się uczyć, w jakiej odległości trzymać urządzenie przed oczami. Według ekspertów, trzymanie urządzenia mobilnego zbyt blisko wzroku może wpłynąć bardzo negatywnie na nasze możliwości widzenia.
 


 
Pomysł na aplikację jest dobry. Dodatkowo miłe dla oka dziecka ostrzeżenie faktycznie powinno pomóc wyrabiać odpowiednie nawyki. Jeżeli jesteście rodzicami, może warto skorzystać?
 
źródło: sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.