Czyżby Xiaomi dostało zadyszki w tym roku?

mm Adam Lulek Newsy 2016-04-19

Xiaomi-Redmi-3-Pro

 
Rok 2016 obfituje w wiele ciekawych smartfonów. Jednym z nich jest z pewnością Xiaomi Mi 5, który rywalizuje z konkurencją ceną. Jest on dostępny w wielu interesujących opcjach, z których każdy znalazłby coś dla siebie. Zagraniczni recenzenci dość ciepło przyjęli flagowca. Jak na taki stosunek jakości do ceny, zdobywa on całkiem dobre noty. Na rynku azjatyckim z pewnością okaże się on hitem.
 
W tamtym roku chiński gigant sprzedał 70 mln urządzeń! Zakusy na ten rok spółka ma większe. Spółka właśnie pochwaliła się wynikami sprzedażowymi swoich smartfonów za I kwartał 2016. W tym okresie Xiaomi sprzedało 14,8 mln smartfonów. Dla porównania, dana ta za 2015 rok wynosiła 14,98 mln. Są to obiecujące rezultaty, jednak niektórzy analitycy zarzucają brak tendencji wzrostowej.
 
Warto jednak dodać, że dostępność Xiaomi Mi 5 i Redmi 3 Pro jest wciąż mocno ograniczona. Ponadto firma planuje wprowadzić w tym roku jeszcze inne modele np. Xiaomi Max lub Mi Note 2. Czy spółka przebije swój ubiegłoroczny sukces? Tego dowiemy się na początku 2017 roku. Życzymy powodzenia!
 
źródło: androidheadlines • Tomasov

  Lata temu byłem zafascynowany MIUI, lecz ostatnia przygoda z MI4 tylko potwierdziła, że sama nakładka dziurawa jak ser szwajcarski!!!Ładna, ale takie problemy jak np. nie działający budzik?No Proszę….!W dodatku tłumaczenie pochodzi od jakiegoś zarozumiałego koleżki nijakiego Acida który uważa się za guru na forum tak więc jak tłumaczenie ma zależeć tylko od jakiegoś flipka to ja postoje!MI5 – ten przycisk u dołu chyba najebany chińyk projektował.Wprost przepiękna symetria 🙂

  • Ja Ba

   No ale widzisz, oceniasz firmę i telefon na podstawie nieoficjalnego ROMU. Rozumiem że nie było wyboru innego jak Chiński język lub Angielski które są w fabrycznym ROMie ale to nie powód do siania fermentu na ogół.
   Czy z samym telefonem miałeś problem ( prócz braku rodzimego języka) na oryginalnym ROMie?

 • tom15225

  Logiczne, w 1 kw. nie było nic nowego i sensownego, myślę, że tendencja roczna będzie wzrostowa, o ile nadążą z produkcją mi5.

 • Ja Ba

  Jak młodą firmę w porównaniu z takimi klasykami jak Samsung, LG, HTC itp to rozwija się bardzo prężnie.
  Jeżeli nie powieli błędów HTC może z tego być coś bardzo obiecującego.

  • Kuba130

   Dokładnie! Tylko, żeby Xiaomi chciało otworzyć się na Europę, i normalnie sprzedawać w sklepach tam swoje urządzenia i realizować gwarancję – byłoby super 🙂

   • Grzegorz93

    Najprawdopodobniej nie muszą. Ich rynek tego raczej nie potrzebuje.x