ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Czyżby Xiaomi dostało zadyszki w tym roku?

Autor: Adam Lulek Kategoria: Newsy
Xiaomi-Redmi-3-Pro

 
Rok 2016 obfituje w wiele ciekawych smartfonów. Jednym z nich jest z pewnością Xiaomi Mi 5, który rywalizuje z konkurencją ceną. Jest on dostępny w wielu interesujących opcjach, z których każdy znalazłby coś dla siebie. Zagraniczni recenzenci dość ciepło przyjęli flagowca. Jak na taki stosunek jakości do ceny, zdobywa on całkiem dobre noty. Na rynku azjatyckim z pewnością okaże się on hitem.
 
W tamtym roku chiński gigant sprzedał 70 mln urządzeń! Zakusy na ten rok spółka ma większe. Spółka właśnie pochwaliła się wynikami sprzedażowymi swoich smartfonów za I kwartał 2016. W tym okresie Xiaomi sprzedało 14,8 mln smartfonów. Dla porównania, dana ta za 2015 rok wynosiła 14,98 mln. Są to obiecujące rezultaty, jednak niektórzy analitycy zarzucają brak tendencji wzrostowej.
 
Warto jednak dodać, że dostępność Xiaomi Mi 5 i Redmi 3 Pro jest wciąż mocno ograniczona. Ponadto firma planuje wprowadzić w tym roku jeszcze inne modele np. Xiaomi Max lub Mi Note 2. Czy spółka przebije swój ubiegłoroczny sukces? Tego dowiemy się na początku 2017 roku. Życzymy powodzenia!
 
źródło: androidheadlines

Sprawdź najnowsze wpisy