ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Film] HTC 10 kontra One M9 – czy brak głośników stereo to faktycznie krok wstecz?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
htc one m9 10 glosnik boomsound dzwiek jakosc

Plotki dotyczące HTC 10 nie nastrajały Was optymizmem. Tajwańczycy zrezygnowali z głośników stereo, które razem z marką BoomSound były świetną reklamówką firmy. Jednak One M9 jest ostatnim smartfonem z tego typu rozwiązaniem. Teraz „10” stawia na niskie tony.

HTC nie zrezygnowało z dwóch głośników multimedialnych, ale teraz pracują one zupełnie inaczej. Nad wyświetlaczem znajdziemy tradycyjne źródło dźwięku, a więc średnie i wysokie tony. Z kolei na krawędzi znajdziemy niskotonowy głośnik, który ma za zadanie dodać nieco basu. Jednak jak nowe rozwiązanie sprawdza się w porównaniu do zeszłorocznego rozwiązania z One M9? Sprawdźcie sami:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=AoQTnH2hBeo[/youtube]

HTC 10 w większości przypadków jest głośniejszy, ale autor zwraca uwagę na to, że fani basu mogą się zawieść. To oczywiście nie jest zaskoczenie, gdyż po tak małym głośniku niskotonowym cudów spodziewać się nie można. Mimo wszystko sama jakość drastycznie się nie zmieniła i jedynie melomani mogą doszukiwać się większych różnic. Ogólny wniosek? Nowy model brzmi lepiej, ale to też zależy od gatunku muzycznego jaki słuchacie.

Co ciekawego jeszcze można powiedzieć na temat powyższego porównania? Strach, że nowszy smartfon będzie „grał” gorzej można porzucić. HTC wykonało dobrą robotę w 10’tce i z pewnością nie zrobiło zrobiło kroku wstecz.

Sprawdź najnowsze wpisy