Microsoft zdradza informacje o Snapdragonie 830 (i 625) – czym nas Qualcomm chce zaskoczyć?

Łukasz Pająk Łukasz Pająk Newsy
windows 10 mobile redstone aktualizaja snapdragon 830 625 823

Qualcomm to obecnie najpopularniejszy producent układów mobilnych. Swoją sławę zyskał nie bez powodu – łatwe możliwości modyfikacji, wydajność i szerokie portfolio. Co prawda konkurencja jest coraz bliżej, ale nadchodzące układy ponownie mogą pokrzyżować im plany.

Jednak nie tylko w urządzeniach z Androidem znajdziemy układy Qualcomma. Także Microsoft blisko współpracuje z Amerykanami i to właśnie ta firma – najprawdopodobniej przez przypadek – ujawniła nadchodzące topowe jednostki z serii Snapdragon. Niedawno poznaliśmy dwa urządzenia, które teoretycznie będą korzystać z jednostki oznaczonej numerem „823”. Jednak to z pewnością będzie tylko ulepszona wersja znanego nam już flagowego układu 820. Tymczasem wróćmy do Microsoftu, który w dokumentach opisujących aktualizację „Redstone” do ich mobilnego systemu ujawnił współpracę ze Snapdragonem 830 (MSM8998) i 625 (MSM8953). Oczywiście ten ostatni jest nam już dobrze znany i pisaliśmy o nim tutaj: Klik! Tym samym zajmijmy się topową jednostką. Według wszelkich doniesień, będzie to układ wykonany w 10 nm procesie technologicznym i z możliwością obsługi pamięci operacyjnej do 8 GB.

Kiedy ujrzymy Snapdragona 830? Raczej nie prędko. Prędzej liczyłbym na pojawienie się jednostki oznaczonej jako „823”, która w drugiej połowie roku powinna zawładnąć kolejnymi flagowcami.

źródło: nokiapoweruser.com

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy