windows 10 mobile redstone aktualizaja snapdragon 830 625 823

 

Qualcomm to obecnie najpopularniejszy producent układów mobilnych. Swoją sławę zyskał nie bez powodu – łatwe możliwości modyfikacji, wydajność i szerokie portfolio. Co prawda konkurencja jest coraz bliżej, ale nadchodzące układy ponownie mogą pokrzyżować im plany.

 

Jednak nie tylko w urządzeniach z Androidem znajdziemy układy Qualcomma. Także Microsoft blisko współpracuje z Amerykanami i to właśnie ta firma – najprawdopodobniej przez przypadek – ujawniła nadchodzące topowe jednostki z serii Snapdragon. Niedawno poznaliśmy dwa urządzenia, które teoretycznie będą korzystać z jednostki oznaczonej numerem „823”. Jednak to z pewnością będzie tylko ulepszona wersja znanego nam już flagowego układu 820. Tymczasem wróćmy do Microsoftu, który w dokumentach opisujących aktualizację „Redstone” do ich mobilnego systemu ujawnił współpracę ze Snapdragonem 830 (MSM8998) i 625 (MSM8953). Oczywiście ten ostatni jest nam już dobrze znany i pisaliśmy o nim tutaj: Klik! Tym samym zajmijmy się topową jednostką. Według wszelkich doniesień, będzie to układ wykonany w 10 nm procesie technologicznym i z możliwością obsługi pamięci operacyjnej do 8 GB.

 

Kiedy ujrzymy Snapdragona 830? Raczej nie prędko. Prędzej liczyłbym na pojawienie się jednostki oznaczonej jako „823”, która w drugiej połowie roku powinna zawładnąć kolejnymi flagowcami.

 

 

źródło: nokiapoweruser.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.