sony-is-replacing-the-xperia-z-series-with-the-xperia-x

Sony zrezygnowało z kontynuowania swojej flagowej linii Z kończąc ją modelem Z5. Na rok 2016 przygotowało jednak zupełnie nową serię oznaczoną literką X. Rodzina ta składać się będzie z kilku smartfonów, ale nas interesuje głównie model X Performance mający być właśnie flagowcem, który stanie do pojedynku z propozycjami Samsunga, LG czy też Huawei. Na cyferki zdecydowanie wygrywa.

 

Przynajmniej pod względem aparatu, gdyż zastosowana matryca posiada aż 23 megapiksele – to znacznie więcej niż oferuje konkurencja, lecz pamiętajmy, że to nie cyferki robią zdjęcia. Samsung Galaxy S7 radzi sobie świetnie w każdych warunkach, LG G5 wybija się z powodu szerokokątnego obiektywu, a P9 od Huawei wyposażony został w system Leica. Sony zatem nie ma łatwego zadania. Zwłaszcza, że musi na rynek wprowadzić świeżość  – linia Z była rozpoznawalna, seria X dla niewtajemniczonych pozostanie zagadkowa.

 

 

Na powyższym wideo mogliście zobaczyć, jak prezentuje się aparat w Sony Xperia X oraz Sony Xperia X Performance (flagowiec), gdyż różnica między tymi smartfonami to głównie CPU. Słowami producenta można śmiało powiedzieć, że wprowadzono nowy, przewidujący i hybrydowy autofocus, który będzie zawsze jeden krok przed nami. Brzmi to obiecująco, mimo wszystko wciąż brakuje próbek, które potwierdzałyby skuteczność tej technologii.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.