Po ujawnieniu nowego HTC Evo, oczy całego androidowego świata skupione były właśnie na tym urządzeniu. Po osiągnieciu apogeum zainteresowania, temat Evo zakończył się bez większego echa, inaczej ma to miejsce w przypadku Samsunga Galaxy S (i9000), który jak wiadomo wywołał kontrowersje swoim bogatym wnętrzem. Evo miał swoją chwilę sławy, teraz więc nadszedł czas na Samsunga.

1. Wyświetlacz Super AMOLED

Najnowszy HTC posiada co prawda wyświetlacz w rozmiarze 4.3′, lecz i9000 przebija go na głowę technologią jego wykonania. Technologia Super AMOLED to obecnie najdoskonalsza i najdroższa technika produkowania wyświetlaczy, na miano króla paneli dotykowych zasłużył zmniejszonym zużyciem energii i niezwykłą barwą przedstawianych kolorów. Galaxy S posiada największy możliwy do wyprodukowania ekran w tej elitarnej technologii. Wg producenta ekran zapewnia: 20% więcej jasności, 80% mniej refleksów słonecznych oraz dłuższe życie baterii aż do 20%.

2. Pamięc wewnętrzna 8 lub 16gb

Jeśli Evo 4G w dziedzinie pojemności pamięci wewnętrznej ucznił duży krok naprzód dla całego rynku (1Gb w porównaniu do standardowego 256Mb), to i9000 kroczy równie pewnie, tyle że w siedmiomiliowych butach. Nowa „Galaktyka” będzie dostępna w dwóch wersjach : 8gb oraz 16gb. 

3. Najszybszy w historii ?

Brak dokładnej specyfikacji nowego sprzętu odbił się szerokim echem, Samsung utrzymuje, że jest to najszybszy telefon z systemem operacyjnym Android na świecie. Podczas pamiętnej konferencji, Omar Khan powiedział:

„Na rynku obecnie nie ma szybszego procesora. Przetwarza zdumiewającą ilość 90 milionów trójkątów na sekundę, to 3-krotnie więcej niż wiodące smartphony konkurencyjnych firm.”
 

Ciągle czekamy na oficjalne potwierdzenie, lub dementi. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że w Galaxy serii S użyty został chipset o kodowej nazwie „Hummingbird”, albo jak to woli – S5PC110. Więcej o zawiłościach sprzętowych możecie poczytać tutaj. Pod znakiem zapytania pozostaje jeszcze jeden, ważny czynnik – pamięc RAM. Różne źródła podają dwie wartości: 256Mb lub 512Mb, jednakże te informacje również czekają na potwierdzenie. 

4. Najcieńszy telefon świata

Wielu użytkowników produktów spod znaku zielonego robocika narzeka na nieporęczność, wagę i wymiary swych urządzeń. Nasz dzisiejszy bohater ma tylko 9,9mm grubości, co czyni go najcieńszym telefonem z panelem dotykowym. Świetny wynik był możliwy do osiągniecia dzięki wspomnianemu wyżej ekranowi Super AMOLED.

5.Poprawiona żywotność baterii

Zarówno Galaxy S jak i Evo 4G będą działały na baterii o tej samej pojemności – 1500 mAh. Technologiczne zaawansowanie koreańczyka spowoduje wydłużenie czasu pracy baterii. Super AMOLED pozwala zaoszczędzić do 20% energii, AMOLED w wersji podstawowej (takiej jak występuje W Nexusie One) nie pozwala na takie oszczędności, nie wspominając nawet o wyświetlaczu TFT szpecącym Evo. Techonologia wykonania procesora (45nm), również odgrywa istotną rolę w oszczędnościach, mniejsze tranzystory pobierają mniej prądu, co umożliwia zmniejszenie poboru energii.

W tak naszpikowanym wspaniałościami sprzęcie nie starczyło niestety miejsca na system Android w sensownej odsłonie, toteż Samsung zainstalował nakładkę TouchWiz, która możemy pamiętać z Behold’a II. 5 megapixelowa kamera przegrywa w porównaniu z 8 megapixelowa kamerą Evo. HTC zaopatrzyło swój produkt w złącze HDMI, zaś Samsung oferuje przesyłanie strumieniowe via Wifi (DLNA). Oba modele mają szturmować rynek pod koniec tego roku, lecz w przypadku Samsunga jest to mniej pewne i wszystko jeszcze może się zmienić. Nowa Galaktyka wspiera przesyłanie danych przez HSDPA 7.2, High-Tech Computer odpowiada technologią 4G.

A co Wy o tym myślicie – lepiej posiadać świetny wyświetlacz kosztem złącza HDMI i rozrywki na wysokim poziomie?
źródło: androidandme.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Filip Stachowicz