emoji android google

 

Niedawno Google wydało nową wersję Androida N przeznaczoną dla deweloperów, z której mogą skorzystać także fani tego systemu chcący sprawdzić, co Amerykanie przygotowują. Wśród punktów na liście zmian, którą Wam przedstawiłem, można znaleźć adnotacje odnośnie nowych Emoji, ale teraz dowiadujemy się, że także znane nam już „buźki” zmieniają swój wyraz.

 

Niedawno Kamil przedstawił Wam poradnik jak zainstalować Emoji z Androida N na swoim smartfonie, a ja pokazałem Wam, że jesteśmy w stanie zupełnie inaczej odebrać daną wiadomość zależnie od tego z jakiej platformy korzystamy. Jednak teraz badanie, o którym pisałem będzie trzeba przeprowadzić od nowa. Czemu? Z tytułowego powodu. Google w Androidzie N drastycznie zmienia Emoji i już nie są to proste „buźki”. Teraz nabierają ludzkich kształtów:

 

emoji android n google nowe stare

 

Skąd taka zamiana? Patrząc na różnego rodzaju pozwy i mocne uwagi z różnych stron odnoszące się do samych „męskich” osobników to bezpłciowe, starsze Emoji było lepiej wyważone. Jednak teraz, zapewne, Google będzie chciało idealnie podzielić nowe „buźki” (teraz to określenie traci trochę sensu).

 

Mimo wszystko jak Wy oceniacie tę zmianę? Ja z pewnością wolę starsze Emoji, gdyż były ciekawsze, ale zarazem bardziej neutralne. Pamiętajcie, że powyżej widzicie duży rozmiar konkretnych grafik, na co dzień będziecie spotykać się z ich miniaturowymi odpowiednikami – pod warunkiem, że zainstalujecie Androida N.

 

 

źródło: 9t05google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.