android-n-wallpaper-gr-882x571

Premiera najnowszej wersji Androida zbliża się wielkimi krokami i już teraz posiadacze urządzeń z linii Nexus mogą cieszyć się drugą odsłoną preview tego systemu. Google stara się naprawiać błędy oraz aktualizować swoje dziecko tak, by w finalnej wersji znajdowały się tylko pozytywne i zaskakujące zmiany. Jak na przykład ta.

 

Posiadacze custom ROMów doskonale wiedzą, że zmienić mogą nie tylko tapetę na pulpicie, ale również tę wyświetlaną na ekranie blokady. Niestety czysty Android nie oferował tego wcześniej, co skutkowało delikatną monotonią. Najnowsza odsłona Androida N w wersji preview 2 rozdziela już to połączenie i oferuje możliwość wybrania grafiki zarówno na ekran blokady, jak i na pulpit.

 

nexus2cee_Screenshot_20160414-115438-329x585

 

 

Uściślając należy dodać, że w głównej mierze to zasługa aplikacji Google Launcher, która w wersji 5.12.16.NYC.21 się znajduje. Niestety nie można jej „wyciągnąć” i zainstalować na innym smartfonie. Czy to duża zmiana? Oczywiście, że nie. Jednakże pokazuje ona w jaki sposób Google podchodzi do swojego systemu oraz dba o wszelkie drobiazgi – tak, by użytkownicy nie czuli korzystania z tzw. sceny modderskiej.

 

źródło: Android Police

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.