To hymn przyszłości. Facebook niebawem rozpozna Waszych znajomych na filmach, i sam ich oznaczy

Newsy

videotag facebook

 

Nie przegap
AppGallery zamiast Sklepu Play – jak wygląda użytkowanie na co dzień?
huawei appgallery sklep play zastepstwo
Huawei Mobile Services to zbiór wielu usług od firmy z Państwa Środka, które mają odmienić czystego Androida. Wśród dostępnych dodatków jednym z podstawowych jest tytułowe AppGallery, a więc sklep Huawei z grami i aplikacjami. Naturalnie jest to odpowiednik Sklepu Play, bez którego wiele osób nie widzi sensu korzystania z Robocika. Oczywiście jest to zbyt daleko […]

Tegoroczna konferencja F8, która skupia osoby odpowiedzialne za Facebooka, jest niezwykle ciekawa. Wczoraj Facebook zademonstrował Account Kit, czyli usługę mającą pozwolić użytkownikom na rejestrację/logowanie się w serwisach bez użycia haseł i loginów. Dzisiaj jest jeszcze ciekawiej. Firma zaprezentowała demonstracyjną wersję nowej usługi na Facebooku. Dokładniej chodzi o automatyczne oznaczanie na filmach.

 

Facebook już jakiś czas pracuje nad wykorzystaniem AI (sztucznej inteligencji) do rozpoznawania obiektów, ludzi czy zwierząt na filmach w czasie rzeczywistym. Do tej pory mogliśmy oznaczyć znajomych tylko na zdjęciach, i musieliśmy zrobić to oczywiście ręcznie. Według zapowiedzi, automatyczne oznaczanie na filmach bez problemu rozpozna naszych znajomych, a następnie ich oznaczy. Co lepsze, po kliknięciu w oznaczoną na filmie osobę, Facebook od razu przewinie film do momentu, w którym ta osoba się pojawia.

 

Intensywne testy tej funkcji cały czas są w toku, więc oficjalna data wprowadzenia nie została ujawniona. Niemniej jednak widać, że całość już działa, i jest to hymn niedalekiej przyszłości.

 

Źródło: engadget


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x