facebook-messenger

 
Messenger z pewnością należy do jednych z najbardziej popularnych komunikatorów. Wielu z Was z niego korzysta, ponieważ znajomi go używają i chcecie mieć z nimi kontakt. Pod względem liczby użytkowników bije on konkurencję taką jak Snapchat czy Hangouts. Ma jednak sporo wad. Jedną z nich jest przykładowo „lagowanie” na starszych smartfonach lub prądożerność. Korzysta z niego ponad 900 mln ludzi. Numerem jeden jest jednak WhatsApp. W lutym 2016 roku baza użytkowników aplikacji wynosiła aż 1 mld! Te liczby robią wrażenie!
 
Na ostatniej konferencji deweloperów z udziałem Marka Zuckerberga, dowiedzieliśmy się także, że obydwa programy razem wzięte przesyłają 60 miliardów wiadomości w ciągu dnia! Dla porównania ilość SMSów jakie „latają w eterze” to jedynie 20 miliardów na 24 godziny. To jedynie jedna trzecia wartości generowanej przez obydwie aplikacje! Niesamowite jest, jak w ciągu kilku lat od wejścia smartfonów na rynek mobilny, zmieniły się przyzwyczajenia klientów.
 
Zastanawia mnie jaki będzie następny etap tej ewolucji. W jaki sposób będziemy komunikować się najczęściej w najbliższych latach?
 
źródło: phonearea, the verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.