android n beta program oem nexus

 
9 marca 2016 roku oficjalnie został zaprezentowany Android N. Wielu fanów systemu spodziewało się, iż nastąpi to dopiero na Google I/O 2016, które odbędzie się w dniach 18-20 maja w Mountain View. Wtedy z pewnością zobaczymy jak przebiegają zaawansowane prace nad nową wersją systemu oraz dowiemy się jak dokładnie będzie się nazywało nowe wcielenie zielonego robota.
 
Przypomnijmy, że w wersji N znajdzie się oficjalne wsparcie dla Multi-Window, Android Beta Program, bezpośrednie odpowiedzi dla wszystkich aplikacji bez konieczności ich otwierania, ulepszone i przebudowane powiadomienia, funkcja oszczędzania pakietu internetowego, usprawniony Doze oraz tryb nocny. Nowe udogodnienia zostały szczegółowo przedstawione we wpisie Łukasza. Znajdziecie go TUTAJ.
 
Dzisiaj mamy dla Was kolejną informację związaną z Androidem N. Zdradził ją przypadkowo Samsung. W zmianach dotyczących MultiWindow SDK, możemy przeczytać: „ta wersja jest kompatybilna z Androidem N (7.0)”. Tak więc najprawdopodobniej poznaliśmy numer jakim zostanie oznaczony nasz ulubiony system. Można dyskutować, dlaczego nie będzie to 6.1 i czy zmiany faktycznie okażą się tak duże, iż ma stanąć za nimi „siódemka”.
 
źródło: sammobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.