Dzięki Portalowi Pocketables mamy możliwość zaprezentowania wyników interesującego testu, sprawdzającego jak na różnych smartfonach i przeglądarkach internetowych wypada prędkość wczytywania się stron internetowych. W porównaniu wzięły udział takie modele jak:

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]
  • Google Nexus One (Android 2.1)
  • HTC HD2 (Windows Mobile 6.5)
  • Iphone 3GS (iPhone OS 3.0)
  • Nokia N900 (Linux Maemo 5)

W teście tym najlepiej wypadł Nexus One, a zaraz za nim HTC HD2. Sytuacja nie powinna dziwić, gdyż oba urządzanie posiadają szybszy niż ich konkurenci procesor (Nexus, HD2 – 1GHz Qualcomm Snapdragon; Iphone, N900 – 600MHz ARM Cortex A8). Różnice nie są jednakż zbyt wielkie, większy udział w ostatecznych wynikach miał tutaj rodzaj przeglądarki.

Test nie był wykonywany w warunkach laboratoryjnych, przeprowadzony był w takich samych warunkach dla każdego urządzanie, każda strona była ładowana 3-krotnie, a następnie uśredniano wyniki, flash został wyłączony w modelach, które go wspierały, wykonywany był na pełnych wersjach strony(nie mobilnych).
Paweł Bis