whatsapp

 

Już od dłuższego czasu twórcy WhatsApp implementują różne ważne szczególnie dla użytkowników biznesowych funkcjonalności jak choćby przesyłanie dokumentów czy szyfrowanie zawartości – wszystko po to by WhatsApp stał się jeszcze bardziej atrakcyjną alternatywą dla klasycznych form komunikacji jak E-mail czy telefon. Dla użytkowników biznesowych równie ważny jak mobilna aplikacja, jest wygodny i funkcjonalny dostęp z komputerów PC, które wciąż wbrew oczekiwaniom branży są najważniejszym narzędziem w wielu firmach. WhatsApp wydaje się to doskonale rozumieć, bowiem jak poinformował szef firmy, rozpoczęto prace nad tym, by i z tych urządzeń zapewnić pełną funkcjonalność usługi – przede wszystkim jeśli chodzi o możliwości przesyłu plików, które obecnie są ograniczone jedynie do zdjęć i filmów.

 

Choć pomysł „przejęcia” rynku zdominowanego przez dostawców poczty E-mail wydaje się być absurdalnym, to jeśli przyjrzymy się dokładniej motywom okazuje się, że jest to jedna z ciekawszych inicjatyw wielkich koncernów w ostatnich latach: nawet nie znając adresu E-mail będziemy mogli przesyłać ważne pliki np. naszym współpracownikom. Nie będzie też trzeba się martwić, że wiadomość naginie w gąszczu przychodzącego SPAMu.

 

Pytanie tylko, czy jakakolwiek firma zdecyduje się na wykorzystywanie do komunikacji komunikatora, którego legalność w Europie jest wątpliwa a wprowadzone niedawno szyfrowanie nie gwarantuje 100% ochrony?

 

 

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adrian Smorąg