nvidia battlefield 3 tegra parker logan apple

 

Nvidia dla wielu jest liderem rynku układów graficznych dedykowanych komputerom osobistym. Jednak w przypadku smartfonów i tabletów tak kolorowo nie jest. Mimo że Amerykanie tworzą niesamowicie wydajne jednostki to o ich popularności możemy co najwyżej wspomnieć, gdyż jest znikoma.

 

Jednak czy pamiętacie konferencję Amerykanów sprzed 3 lat z konferencji GTC? Przede wszystkim wtedy Nvidia wyśmiała Apple za to, że grafika w ówczesnych iPadach jest na poziomie 1999 roku i została określona mianem „Vintage”. Jednak tego samego dnia usłyszeliśmy, że po około trzech latach będziemy w stanie uruchomić Battlefielda 3 na naszych urządzeniach mobilnych.

 

nvidia tegra roadmap rozwoj

 

Tak oto najnowszy układ Nvidii (Tegra X1) dostępny jest chociażby w autorskim urządzeniu Shield Android TV czy też tablecie Google Pixel C. Jednak w tym roku dopiero poznamy jednostkę ukrytą póki co pod nazwą „Parker”, która ma być kolejnym ogromnym skokiem jeśli chodzi o mobilną wydajność. Mimo wszystko to wspomniana Tegra X1 już powinna być w stanie podołać wymaganiom Battlefielda 3. Oczywiście tego nie sprawdzimy ze względu na brak odpowiedniego portu, ale czy faktycznie problemem byłoby uruchomienie tej gry na chociażby Snapdragonie 820 czy też Exynosie 8890?

 

Na koniec chciałbym przypomnieć jeszcze jedno zdanie prezesa Nvidii sprzed 3 lat: „Zawsze staramy się być wiele lat przed konkurencją”. Czy tak rzeczywiście jest?

 

 

źródło: Reddit

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.