Pokemon Go

 
Jakiś czas temu konserwatywne Nintendo ogłosiło, że pokemony trafią w końcu na urządzenia mobilne. Jest to całkowita zmiana podejścia firmy, która do tej pory skupiała się wyłącznie na wydawaniu produktów tylko na swoje konsole. Pierwszym tytułem w jaki zagramy będzie wspominane przez nas niejednokrotnie Pokemon Go, które otrzymało wsparcie finansowe nawet od Google!
 
Teraz mamy dla was dwa filmy prezentujące gameplay, w tym jeden, który trwa aż 13 minut! Na tym krótszym widać mapę, po której się porusza trener, Pokedex, ile odłamków potrzebujemy aby nasz stworek ewoluował oraz jajko, z którego wykluwa się….zobaczcie sami co! Drugi film prezentuje znacznie więcej. Trener bowiem pokazuje nam jak zdobywa się Pokeballe w Pokestops. Spotyka również na swojej drodze kilka Pokemonów, które może złapać. Niepokojące na tym wideo są…lagi! Czyżby gra miała bardzo wyśrubowane wymagania sprzętowe? Oby nie!
 
Muszę przyznać, że bardzo podoba mi się oprawa graficzna i pomysł na zrobienie gry. Nie mogę się doczekać jej premiery, niestety nie ma róży bez kolców. Do minusów na tę chwilę mogę zaliczyć brak walk z dzikimi Pokemonami oraz dostępność jedynie 150 stworków na starcie. Być może się to zmieni w przyszłości, tym bardziej że w kodzie Pokemon Go znaleziono wiele informacji świadczących o tym, że nowości nadejdą prędzej czy później. Należy dodać, że gra jest w fazie wczesnej bety. Obecnie testują ją Japończycy, do których dołączą Australijczycy oraz Nowozelandczycy.
  
źródło: reddit, własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.