Grupa Allegro uruchomiła dziś pod adresem ebooki.allegro.pl księgarnię internetową, w które to udostępnia e-booki. Książki nie są zabezpieczone DRM-ami, a wyłącznie znakiem wodnym. Na początku serwis startuje z bazą prawie czterech tysięcy pozycji (głównie publikacje z ostatnich lat). Dodatkowo twórcy przygotowali ciekawą opcję dla użytkowników Androida. Osoby, które pobiorą specjalną aplikację będą mogły pobrać książkę na swój telefon, a następnie zapłacą za nią później. Jak tłumaczy Michał Markowski, dyrektor Działu Rozwoju Grupy Allegro:

„Ebooki to uzupełnienie tradycyjnego czytelnictwa i jestem pewny, że w najbliższych latach czeka nas gwałtowny rozwój tego segmentu. Dodatkowo na aplikacji działającej na Androidzie uruchomiliśmy innowacyjną usługę płatniczą, która bazuje na modelu postpaid. Oznacza to, że klienci będą mogli pobierać książkę, a należność za nią zostanie dopisana się do bilansu konta Allegro.”

Źródło: Informacja prasowa
Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Cezary Zapała

W redakcji pracowałem od stycznia 2012 do maja 2013 roku. Wcześniej zaś pisałem do e-zinu ActionMag Komputery. Aktualnie jestem właścicielem agencji kreatywnej Media Machine. Wolny czas, którego niestety mam coraz mniej poświęcam na zgłębianie informacji z takich dziedzin jak prawo, webmastering, trendy w Sieci, marketing oraz inwestycje budowlane.