Android sportowany na Beagle Board

Jakub Bereziewicz 2008-11-20

Platforma Android została sportowana na Beagle Board – jednopłytowy komputer produkowany przez Texas Instruments i Digi-Key, którego głównym zadaniem jest popularyzacja układów z rodziny OMAP wśród deweloperów.
Programiści, którzy tworzą oprogramowanie na Platformę Android będą mogli przetestować swoje aplikacje na tym urządzeniu, do tej pory byli skazani na emulator, a od niedawna mogli skorzystać z T-mobile G1, który jednak ma pewne ograniczenie jeśli chodzi o testowanie. Teraz deweloperzy będą mogli uruchomić swoje aplikacje na platformie bazującej na układach Texas Instruments.

Beagle Board ma wymiary 3 na 3 cale, jego sercem jest układ OMAP3530, urządzenie ma 128MB pamięci RAM i 256MB pamięci NAND Flash, posiada złącza HDMI, S-Video, USB2.0 OTG (mini AB), DVI-D, JTAG, gniazdo pamięci SD/MMC, port RS232, wtyczkę stereo in i out. Cena płytki to $149.

Sportowanie układów serii OMAP to część większego projektu, realizowanego przez ludzi skupionych wokół elinux.org. Jednym z pierwszych etapów było zianstalowanie Androida na Nokii N810.
Więcej o Beagle Board z platformą Android na stronie http://beagleboard.org/project/android/.

Wyraź swoją opinię na Forum Android.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x