ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Pojedynek na szczycie: Apple iPhone 6s Plus kontra Samsung Galaxy S7 Edge (Exynos) – który jest szybszy?

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
samsung galaxy s7 edge exynos 8890 apple iphone 6s plus a9 szybkosc test porownanie

Nie powinniśmy zwracać szczególnej uwagi na cyferki z benchmarków, ale ewidentnie rządzi w nich zawsze Apple. Tak oto iPhone 6s Plus jest już od kilku miesięcy dostępny na rynku i dla wielu jest to najszybszy smartfon, który znajdziemy w sklepach. Jednak jak ten telefon wypada na tle Galaxy S7 Edge?

Tak, pokazywaliśmy Wam już wiele porównań flagowca Samsunga oraz Apple, ale w głównej mierze mieliśmy do czynienia albo ze zwykłym iPhonem 6s albo Galaxy S7 w wydaniu ze Snapdragonem 820. Nas jednak interesuje Exynos 8890, gdyż to właśnie ten układ jest nam oferowany. W takim razie na przeciwko siebie postawiono iPhone’a 6s Plus oraz Samsunga Galaxy S7 Edge i odpalono stoper:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=rNlc3hAe6i8[/youtube]

Tak, Samsung przegrał i optymalizacja iOS połączona z Apple A9 mimo swojego „wieku” wciąż pokazuje, że iPhone nie ma sobie równych. Jednak nie ma się czemu dziwić. Android jest takim systemem, że deweloperzy muszą skupić się na wielu zestawach oprogramowania. Jednak potencjalnego konsumenta to nie interesuje i tak oto widząc szybszego iPhone’a wybiera się produkt Apple.

Tak oto nie tylko cyferki z benchmarków nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości, ale również specyfikacja na papierze, gdyż Samsung jest wyraźnie lepszy, ale jak się postawi oba modele obok siebie to gdzieś szala się przeważa. Czy to wina Koreańczyków? Nie, gdyż to problem Google i Androida, który jest rozdrobniony. Oczywiście producenci, którzy zwlekają z aktualizacjami również nie mogą powiedzieć, że to nie ich wina.

Sprawdź najnowsze wpisy