Android powiadomienia

 
Powiadomienia w Androidzie przeszły długą drogę od początku pojawienia się systemu operacyjnego. Obecnie są one przedstawiane w Material Design i wyglądają całkiem estetycznie. Według przecieków dotyczących wersji N zielonego robota, mają być w przyszłości jeszcze bardziej użyteczne. Jednak póki co, jeśli będziemy chcieli je uporządkować lub nimi zarządzać, możemy skorzystać z przeznaczonych do tego aplikacji. Jedną z nich jest Nevolution od twórcy Greenify.
 
Nevolution 1
 
Nad programem pracowano kilka miesięcy. Nevolution dostępne jest TUTAJ. W pierwszej kolejności po zainstalowaniu, musimy aktywować go i zezwolić mu na dostęp do naszych powiadomień. Następnie program podpowie nam, co możemy zmienić w wyświetlających się nam informacjach przesuwając po kolei palcem w lewo po ekranie. Pierwszą możliwością u mnie są zmiany w WhatsApp, które rozbijają powiadomienia na poszczególne konwersacje.
 
Nevolution 2
 
Oto spis funkcji jakie znajdziemy w Nevolution:
 

  • Wspomniany już przeze mnie podział informacji na poszczególne, pojedyncze wątki
  • Wydłuż powiadomienie, aby pokazywało więcej niż jedną linijkę tekstu
  • Połącz wiadomości historyczne do jednej listy
  • Wyłącz powiadomienia, aby nie wprowadzać chaosu

 
Dodatkowo w opcjach aplikacji znajdziemy możliwość darmowego pobrania Expansion Pack for Nevolution, która lepiej współpracuje z Androidem 6.0. Warto dodać, że aplikacja wciąż się rozwija i będzie wspierała więcej programów i możliwości modyfikacji ich powiadomień.
 
źródło: własne, google play

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.