Huawei P9 dla Ciebie za drogi? Poczekaj na P9 Lite

Paweł Bilski Newsy 2016-04-06

p9 lite

 

Bez wątpienia wiadomością dnia jest prezentacja Huawei P9 oraz Huawei P9 Plus, o czym oczywiście pisaliśmy dla Was jako jedni z pierwszych TUTAJ. Jak większość słusznie zauważyła, nie został zaprezentowany model P9 Lite, czyli nieco bardziej dostępna propozycja dla osób z ograniczonym budżetem. Panowie z Hi-Tech Mail.ru mieli już go w rękach, i zdradzili nieco informacji na jego temat.

 

Tak samo jak w modelu P9, Huawei P9 Lite wyposażony zostanie w 5.2 calowy ekran FHD. Nie spotkamy tu jednak podwójnej kamery, czego można się było spodziewać. P9 Lite wyposażony zostanie w 13 megapikselową kamerę główną z doświetleniem LED. Z przodu smartfona znajdziemy aparat o matrycy 8 MP. Niestety nie mamy na chwilę obecną żadnych informacji na temat zastosowanego chipsetu, ale wiadome jest, że smartfon zadebiutuje z 2 lub 3 GB RAM (zależnie od wersji) oraz 16 GB pamięci wewnętrznej + slot na karty microSD.

 

p9 lite 2

 

Pojemność akumulatora w P9 Lite to 3000 mAh, czyli tak samo jak w P9. Na tyle urządzenia znajdziemy skaner linii papilarnych.

 

p9 lite 3

 

Oczywiście słabsza konfiguracja będzie niosła za sobą niższą cenę. Powinna ona być atrakcyjna, tym bardziej znając doświadczenie Huawei z modelem P8 Lite. Więcej informacji na temat tytułowego P9 Lite będziecie znaleźć na naszym portalu już niebawem.

 

Źródło: gsmarena, Hi-Tech Mail.ru


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x