ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

[Do pobrania] Mapy Google zaktualizowane – lepsze powiadomienia, oszczędzanie danych i konkurencja dla Yanosika

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje
mapy google aktualizacja maps 9.23 nowosci1

Mapy Google to jeden z najlepszych programów jaki Amerykanie oferują za darmo użytkownikom Androida (i nie tylko). Jednak wszystkie aplikacje, szczególnie te mobilne, nie mogą zatrzymywać się w miejscu i muszą się rozwijać. Tak oto nawigacja od Google została po raz kolejny zaktualizowana.

Wersja oznaczona numerem 9.23 to oczywiście w głównej mierze lekkie odświeżenie znanej nam bazy i tak oto na pasku powiadomień teraz będziemy otrzymywać dokładniejsze i czytelniejsze informacje dotyczące naszej trasy. Kolejna nowość również dotyczy notyfikacji. Tym razem Mapy będą nam pokazywać informacje na temat odwiedzonych miejsc.

Następna zmiana dotyczy trybu offline, który od kilku wersji jest już nam znany. Tym razem będąc podłączonym do sieci WiFi Mapy Google będą same pobierać najbliższy obszar na wypadek, gdybyśmy w trasie stracili łączność.

Na koniec zmiana, która jest w trybie eksperymentalnym, czyli Yanosik może niedługo być zagrożony. Mapy Google kryją w kodzie pewne informacje, które po „przetłumaczeniu” mówią wprost, że to użytkownik będzie mógł informować o tym, co się dzieje na drogach. Oczywiście już teraz wiemy czy na danym odcinku trasy jest korek, ale system ten jest wolno aktualizowany toteż Amerykanie chcą oddać nieco władzy w ręce użytkowników.

Zainteresowani pobraniem najnowszej wersji map mogą to zrobić poprzez następujący link: Klik! Oczywiście na ustawianie punktów pośrednich jeszcze musimy poczekać, ale omawiana wersja działa w pełni również w Polsce.

źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy