Google swój primaaprilisowy żart utrzymuje przy życiu – nowy sposób wyszukiwania grafik

Łukasz Pająk Aplikacje 2016-04-04

emoji przyklady buzki emotikony

 

Prima Aprilis już za nami, więc wszystkie żarty powinny pójść w odstawkę, ale okazuje się, że Google jeden ze swoich wielu dowcipów jeszcze nie usunął. Tak oto wyszukiwanie obrazów wciąż jest urozmaicone o jakże przedziwną możliwość, która wymaga – teoretycznie – więcej wysiłku niż mielibyśmy ręcznie daną frazę wpisywać.

 

O co chodzi? Jeśli czytaliście mój spis większości żartów primaaprilisowych z 1 kwietnia to powinniście pamiętać, że Google umożliwiło wyszukiwanie obrazów po… emoji. Jak się okazuje, ta możliwość wciąż jest dostępna i działa identycznie jak na początku kwietnia. Tak oto wysyłając zapytanie z chociażby emoji piłki do koszykówki otrzymamy związane z tym sportem obrazy. Mogłoby się wydawać, że Amerykanie zrezygnują z tego pomysłu chwilę po skończeniu się Prima Aprilis, ale okazuje się, że emoji na dobre zostanie w najpopularniejszej wyszukiwarce jaką jest Google.

 

Równie dobrze może okazać się, że niedługo powyższa możliwość zniknie, gdyż pojawiają się pogłoski o tymczasowym wykorzystaniu emoji w wyszukiwarce. Niemniej jednak czy faktycznie jest to taki wygodny sposób? Ja nie wyobrażam sobie wyszukiwania danych fraz poprzez te jakże popularne grafiki.


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x