ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Windows 10 otwiera się na Androida: powiadomienia i ich obsługa prosto z PC!

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje
windows 10 anniversary update android powiadomienia obsluga

Apple w swoich produktach wprowadza jedną interesującą funkcję, której naprawdę zazdroszczę posiadaczom chociażby iPhone’a i MacBooka. Chodzi o synchronizację wszelkich informacji, ale także połączeń, SMSów i wszystkiego, co powiązane z jedną kartą SIM. Tak oto na laptopie mogę odebrać połączenie jeśli telefon jest tylko podłączony do tej samej sieci WiFi.

Jednak zazwyczaj korzystam z Windowsa lub Linuxa, a moje smartfony to tylko i wyłącznie Android. Nie da się tak prosto powiązać wszystkiego. Jednak Microsoft w nadchodzącej aktualizacji swojego najnowszego systemu wprowadza dokładnie to samo, co przedstawiłem w pierwszym akapicie. Na urządzeniu mobilnym wystarczy zainstalować Cortanę, a komputer już z zainstalowanymi nowościami będzie mógł odbierać, a także obsługiwać wszystkie powiadomienia ze smartfona czy też tabletu. Jak to wygląda? Zobaczcie sami (16:30):

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-ZuVnsjB1_Q[/youtube]

Tak prosta nowość, według mnie, jest jedną z najlepszych rzeczy jaką Microsoft mógł zrobić dla Androida i najgorszą jeśli chodzi o ich autorski system Windows 10 Mobile. Amerykanie dużo więcej „lepszego” robią dla Robocika, aniżeli dla własnego oprogramowania na mobilne urządzenia.

Niestety pojawia się problem. Jak już wspomniałem, obsługą wszelkich powiadomień ma zajmować się Cortana, a ta oficjalnie w Polsce nie jest dostępna toteż czy powyższa nowość zawita do naszego kraju staje właśnie pod dużym znakiem zapytania. Na szczęście jest jeszcze chociażby AirDroid. Sama aktualizacja Windowsa ma pojawić się w lipcu.

źródło: phandroid

Sprawdź najnowsze wpisy