Google Now

 
Jeszcze 2 lata temu Google Now było bezużyteczną aplikacją w Polsce, ponieważ nie wszystkie usługi działały. Jednak z czasem stopniowo zostały wprowadzone również do naszego kraju. Dzięki czemu ten „projekt” od giganta potrafi być naprawdę przydatny.
 
Kilka dni temu, w obszernym PORADNIKU, opisałem jak Google Now działa u mnie, pokazując to na konkretnych zrzutach ekranu. Polecam raz jeszcze tamten wpis, który znajdziecie TUTAJ.
 
Jednak Google Now to nie tylko karty. Po włączeniu aplikacji, możemy wypowiedzieć magiczne słowa „Ok, Google” i następnie odpowiednią komendę. Wśród nich mamy możliwość wydania polecenia napisania SMSa do babci, włączenia konkretnego utworu muzycznego lub pokazania zdjęć np. niedźwiedzi. Od ostatniej aktualizacji przy większości komend, asystuje nas przemiła Pani, która nie mówi głosem robota, jak w przypadku innych tego typu usług. Usłyszymy za to dość ludzki dźwięk. Ponadto, jest to bardziej użyteczna funkcja, niż była dotychczas, ponieważ asystentka pomaga nam w wykonaniu zadania i pyta się co i jak ma zrobić.
 
Tym samym po raz kolejny zachęcam do korzystania z Google Now, jeśli to Was nie przekonuje, to możecie przeczytać więcej na ten temat TUTAJ.
 
źródło: the verge, własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.