Huawei Edge

 
Trzeba przyznać, że technologia zagiętego wyświetlacza, powoli zaczyna się przyjmować na rynku. Pod względem estetycznym modele z zakrzywionym ekranem prezentują się wyśmienicie, jednak póki co, żadna firma nie potrafiła ich należycie wykorzystać. Mowa oczywiście o użyteczności takich rozwiązań.
 
Ostatnio, szczególnie najwięksi chińscy gracze zapowiedzieli, że są zainteresowani wprowadzeniem smartfonów z zakrzywionym ekranem. Pierwsze efekty mogliście zobaczyć w postaci vivo Xplay 5. Z pewnością będzie on znacznie tańszy od konkurencyjnych modeli. Ponadto według raportów z tego roku, Huawei i Xiaomi, czyli najbardziej liczący się gracze z Azji również wypuszczą na rynek tego typu urządzenia! Ma to nastąpić w bliskiej przyszłości. Co więcej, już w przeszłości mówiło się, że Huawei będzie kupował zakrzywione ekrany od Samsunga.
 
Wygląda na to, że te plotki być może okażą się prawdziwe. Według informatora, Huawei ma w przygotowaniu urządzenie z zagiętym ekranem, które nie będzie przypominało Galaxy S7 Edge od Samsunga. Co więcej, telefon ten ma być drugą generacją serii Mate S. Być może zostanie on zaprezentowany już w tym roku!
 
źródło: phonearena, gizchina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.