apple iphone se cena premiera

 
Apple wykorzystało fakt, że klienci wciąż cenią sobie małe smartfony i na ostatniej konferencji przedstawiło model, który zajmie miejsce zaprezentowanego we wrześniu 2013 roku iPhone’a 5s. Według statystyk wciąż bardzo liczna grupa użytkowników smartfonów z logo jabłka używa 4-calowych modeli i Apple chce to wykorzystać. iPhone SE zamierza zdobyć rynek smartfonów o niewielkich gabarytach.
 
Urządzenie poddane testom w AnTuTu osiągnęło całkiem niezły wynik 134358 punktów. Wyprzedziło tym samym model 6s, który zanotował 129990, a znalazło się za iPhone’m 6s Plus, którego rezultat kształtował się na poziomie 137420. Za tak przyzwoitym osiągnięciem stoi znany z iPhone’a 6s procesor A9. Ponadto zobaczymy tu także kamerę 12 MPx z tyłu obudowy, aparat 1,2 MPx (zamiast 5 MPx w 6s). 1 generację Touch ID ( jak w modelu 5s). Pojemności są dwie, 16 i 64 GB do wyboru. W modelu tym nie znajdziemy największej nowości zeszłorocznych modeli czyli 3d Touch.
 
Przypomnę jeszcze, że cena jak na Apple jest bardzo atrakcyjna. Zapłacimy 2149 zł za wersję 16 GB, to ponad 1000 zł taniej od iPhone’a 6s.
 
źródło: gsmarena, własne

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.