Huawei P9 z autorskim układem Kirin 955 w AnTuTu – Chińczycy muszą jeszcze popracować

Łukasz Pająk Newsy 2016-03-30

Huawei P9

 

W głównej mierze czekamy na premierę flagowca od HTC, ale Huawei również szykuje się do swojej prezentacji. Bardzo możliwe, że ujrzymy co najmniej 3 modele z serii P9, ale główny smartfon ma być wyznacznikiem możliwości Chińczyków. Tak oto pojawił się on w AnTuTu, a więc najpopularniejszym oraz najbardziej losowym benchmarku, z którego jednak możemy wyciągnąć kilka wniosków.

 

Tak oto zacznijmy od specyfikacji. Huawei, podobnie jak Samsung, chce korzystać ze swojego autorskiego układu. W tym wypadku będzie to Kirin 955 (z Mali-T880 MP4). Do tego należy dołożyć 4 GB RAM, 64 GB wbudowanej pamięci, 5,2-calowy wyświetlacz FullHD, a także aparaty (z tyłu 2x 13 MPx i 8 MPx z przodu). Jednak co z wydajnością tego urządzenia? Test przeprowadzony w AnTuTu nie zwiastuje piorunującej wydajności, gdyż wynik nieprzekraczający 100 tysięcy punktów dzisiaj na nikim nie zrobi wrażenia.

 

antutu huawei p9 kirin 955 benchmark

 

Mimo wszystko możemy się domyślać, że Huawei wciąż testuje swój autorski układ i miejmy nadzieje, że Chińczycy wyrobią się z odpowiednią optymalizacją do premiery rynkowej serii P9.

 

Jednak jakie jest Wasze doświadczenie z jednostkami Kirin? W czym tkwi ich największy problem? Warto w ogóle zwracać na nie uwagę czy też lepiej omijać je szerokim łukiem?

 

 

źródło: Android Headlines


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x