ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Z Adblocka warto korzystać nie tylko ze względu na irytujące reklamy – zaoszczędź nawet 80% pakietu

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Aplikacje
nowy jork reklamy

Adblock, a więc tak naprawdę synonim programu blokującego reklamy zna z pewnością każdy. Okazuje się, że tego typu dodatki do przeglądarek jak i same aplikacje mają także swoje plusy w stosunku do naszego portfela. Firma analityczna postanowiła sprawdzić ile kosztuje nas oglądanie reklam i wyniki są piorunujące.

Także do rzeczy. Platformą badawczą jest iPhone 6, ale to nie ma większego znaczenia dla testu. Do tego należy dołożyć specjalną przeglądarkę z możliwością wyłączenia reklam jak i elementów JavaScript. Tak oto uruchomiono pełnowymiarowe strony ośmiu najpopularniejszych stron publicystycznych na świecie i wyniki prezentują się następująco:

adblock reklamy korzysci pakiet internetowy oszczedzanie

Korzystając z programów blokujących reklamy jesteśmy w stanie oszczędzić od 18 do 79% pakietu internetowego. Przeliczcie to na swoją ofertę operatora, a zobaczycie, że naprawdę warto. Jednak najwięksi reklamodawcy starają się dać poszczególnym właścicielom stron internetowych narzędzia mające zredukować wyświetlanie „ciężkich” reklam. Tak oto Facebook, Google czy nawet Apple zdają sobie sprawę z tego, że „adblocki” są w użytku także z powodu wagi poszczególnych elementów promocyjnych.

Jednak czy Wy korzystacie z Adblocka lub innych tego typu rozwiązań? Zdawaliście sobie sprawę z tego jak dużo oszczędzacie pakietu internetowego? Czy też głównie to irytujące reklamy przekonały Was do zostawienia programów blokujących wyskakujące czy też zasłaniające całą stronę okna?

źródło: businessinsider

Sprawdź najnowsze wpisy