Contra

Contra jest jedną z najpopularniejszych gier wydanych na konsole NES. Tytuł ten miał swoją premierę w 1988 roku (rok wcześniej na automatach) i w bardzo krótkim czasie skradł serca wielu graczom. Wszak możliwości wcielenia się w komandosa w tamtych czasach było raczej niewiele, a ogromna liczba portów dawała tę szansę ogromnej rzeszy ludzi.

 

Contra od Konami uważana jest za jedną z najlepszych gier tamtego okresu i zaliczono ją już do kategorii klasyków. Produkcja pojawiła się m.in. na automatach, NESie, Commodore 64, ZX Spectrum, a w późniejszym okresie zawitała nawet na Xboxie 360. Przyszła więc pora na wersję mobilną, o której mówiono już w zeszłym roku. Teraz możemy zobaczyć nowy zwiastun.

 

 

Mechanikę gry czy bossów spotkamy jak wyjętych z oryginału. Poprawiono jednakże grafikę, która teraz prezentuje się naprawdę świetnie. Niestety nie wiadomo, kiedy dokładnie Contra miałaby się pojawić na rynku i czy jej premiera wyszłaby poza terytorium Chin. Warto jednak nadmienić, że w produkcji prawdopodobnie znajdą się mikrotransakcje, a sama Contra oparta będzie na modelu freemium.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.