samsung galaxy s7 logo edge azja chiny japonia korea

 

Samsung w zeszłym roku postanowił nie ryzykować z wyborem podzespołów dla Galaxy S6 i wszelkich jego odmian toteż przegrzewający się Snapdragon 810 poszedł w odstawkę. Został tylko Exynos. W przypadku Galaxy S7 Koreańczycy zdecydowali się ponownie zjednać z Qualcommem, ale okazuje się, że także Tajwańczycy mogą dojść do głosu.

 

W Geekbench pojawiła się bardzo ciekawa odmiana następcy Galaxy S6. Bardzo możliwe, że Samsung zdecydował się wykorzystać najmocniejsze układy MediaTeka w postaci Helio X20 i X25. Tak oto gorsza jednostka zostanie połączona z 3 GB RAM, a mocniejsza z 4 GB. Wyniki testów prezentują się następująco:

 

galaxy s7 samsung mdiatek helio x20 x25

 

Model z Helio X20 ewidentnie odstaje od znanych nam wersji toteż możemy się spodziewać, że Galaxy S7 z tym procesorem będzie skierowany jako konkurent dla LG G5 ze Snapdragonem 652. Jednak czy faktycznie Samsung zdecyduje się wydać takie wersje swojego flagowca? Wszelkie nazwy kodowe wskazują na to, że tak. Tylko gdzie tu sens?

 

Zastanawiam się po co Samsung chce rozdrabniać jeszcze bardziej swoje smartfony. Nie wpłynie to pozytywnie na proces aktualizacji, który i tak w tym roku nie można pochwalić. Być może Wy mi wyjaśnicie dla kogo miałyby być kierowane modele Galaxy S7 z MediaTekiem? Może Koreańczycy już myślą o odmianie „Neo”?

 

 

źródło: GSMArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.