facebook-messenger

 

Facebook to nie tylko najpopularniejszy portal społecznościowy, ale także ogromna firma, która stara się udzielać w wielu aspektach naszego życia. Także gigant stworzony przez Marka Zuckerberga ma ogromny wpływ na mobilny rynek i niedługo może się to potwierdzić za sprawą zmian, na które czekamy.

 

O tym, że Facebook chce stworzyć alternatywę dla Android Pay mogliście u nas przeczytać nawet przed wprowadzeniem przez Google tego systemu. Jednak portal społecznościowy chce do tego podejść nieco inaczej, gdyż pieniądze będziemy mogli przelewać naszym znajomym. Oczywiście płatności w różnych sklepach również będą wspierane jeśli tylko poszczególni handlarze otworzą się na taką możliwość.

 

Druga nowość dotyczy już funkcji Messengera, które znamy bardzo dobrze i jest podstawą tej aplikacji, a więc konwersacje. Póki co udało się jedynie dowiedzieć, że Facebook szykuje „tajne rozmowy”, ale co one oznaczają to nie zostało jeszcze ujednolicone. Istnieją dwie wersje wydarzeń. Pierwsza mówi, że będziemy mogli ukrywać konwersacje, do których dostęp uzyskamy poprzez chociażby hasło. Druga wersja nawiązuje do Snapchata, a więc zakończona rozmowa nie zostanie nigdzie zapisana czy też zniknie po pewnym czasie.

 

Tak oto Facebook stale się rozwija, ale czy zdecydujecie się na zakupy poprzez portal społecznościowy, a dokładniej rzecz biorąc przez Messengera?

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.