new york times gra sms samochod prowadzenie 2

 

Jednym z największych grzechów kierowców jest korzystanie z telefonu komórkowego podczas prowadzenia samochodu. Według wielu badań pisanie SMSów podczas jazdy jest gorsze niż połączenie samochodu z alkoholem. Mimo wszystko sporo jeżdżąc po Warszawie, także po obwodnicy, widzę, że brak zestawów głośnomówiących nie przeszkadza kierowcom w pisaniu wiadomości czy też po prostu rozmowom telefonicznym.

 

Okazuje się, że New York Times stworzył w 2009 roku interesująca i bardzo prostą grę typu Flash, która sprawdza jak zmienia się szybkość naszej reakcji podczas pisania SMSów. Co ciekawe, pochodzi ona z 2009 roku i dzisiaj wciąż potrafi zaskoczyć. Grę znajdziecie pod następującym linkiem: Klik! Zanim zjedziecie niżej, sprawdźcie swój czas reakcji.

 

new york times gra sms samochod prowadzenie

 

Powyższy, mój wynik został wykonany na touchpadzie toteż niech Was nie zdziwi kiepski rezultat czy też „dziwny” wykres. Mimo wszystko zastanawiam się czy widzieliście szarą panią? Ja, jeśli skupiałem się na pisaniu SMSa to nie byłem w stanie dojrzeć tej postaci, ale jeśli tylko telefon poszedł w odstawkę to nie miałem z tym najmniejszego problemu.

 

Jednak jestem ciekawy Waszej opinii na ten temat. Czy telefony komórkowe uważacie za duży problem kierowców? Pochwalcie się również swoimi wynikami z powyższej gry – niestety, działa ona tylko na komputerze.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.