ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nadchodzi zmiana w Samsungu!

Autor: Konrad Tomaszek Kategoria: Newsy
samsung-logo

Szanowni Państwo! W Samsungu szykują się zmiany, chce on zbliżyć system kultury organizacyjnej do tego znanego ze Start-up. Zmniejszenie ilości szczebli kariery, chęć zakończenia odwiecznego wyścigu szczurów. Nie mogę powiedzieć żebym nie był pod wrażeniem. Mam nadzieję, że efekt końcowy nie będzie znacząco różny od snutych wizji.

Zmiany wynikają z chęci wprowadzenia otwartego dialogu, ciekawe jak on będzie wyglądać? Celem jest innowacyjność i faktycznie takie posunięcie mogłoby okazać się strzałem w dziesiątkę, gdyby nie skala problemu. Analitycy boją się, że cały proces mógłby pozbawić Samsunga tytułu lidera. Nie postawiono jeszcze kropki nad i, ale pracownicy skaczą pewnie z radości słysząc o redukcji nadgodzin oraz godzin poświęcanych na pracę w weekend. Pewnie jest to jednak przedwczesny entuzjazm, bo tak wielkie wyzwanie wymaga czasu.

Zastanawiające jest jakie konsekwencje niosłoby to dla rynku mobilnego. Czy miałoby to wpływ na produkt finalny. Chęć „wzmacniania ducha zwycięstwa” może znacząco wpłynąć na dopracowanie urządzeń jak i samego oprogramowania. Przez co w nasze ręce trafią jeszcze lepsze smartfony. Wizja jest piękna i miejmy nadzieję, że jej efekty pojawią się wkrótce.

A Wy, jak widzicie nowy pomysł?

źródło reuters

Sprawdź najnowsze wpisy