google patent android kamera zdjecie produkty rozpoznawanie

 

Mobilny rynek stanął w miejscu. Rosną poszczególne cyferki, które tak naprawdę dla konsumenta niewiele znaczą. Dla nas liczą się nowe funkcje, które w rzeczywistości coś znaczą i Google właśnie nad tego typu nowością pracuje. Nowy patent z pewnością wymaga jeszcze dopracowania, aczkolwiek całość zapowiada się naprawdę interesująco.

 

Tytułowe rozpoznawanie elementów już dzisiaj ma swojego prekursora. Google w jednej ze swoich aplikacji (Goggles: Klik!) wprowadziło system rozpoznawania elementów za pomocą kodów kreskowych czy też QR. Po poprawnym odczytaniu zamieszczonych danych otrzymywaliśmy informację na temat danego produktu, gdzie go kupić i w jakiej cenie. Według nowego patentu i grafiki, którą możecie ujrzeć powyżej, niedługo w Androidzie będzie istniała podobna możliwość, ale tym razem nie będzie trzeba szukać konkretnych kodów. Wystarczy zaznaczyć konkretny element, a odpowiedni algorytm rozpozna z czym mamy do czynienia i poda nam najważniejsze informacje o danym produkcie.

 

Oczywiście powyższa nowość zbyt szybko nie ujrzy światła dziennego, ale obrazuje w jakim kierunku chce rozwijać się Google. Mobilne urządzenia będą jeszcze więcej mogły nam powiedzieć o otaczającym nas świecie, co z pewnością ma także wady. Już widzę „teksty” mówiące jak elektronika przejmuje nasze życie, ale co Wy sądzicie o samym pomyśle Amerykanów?

 

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.