Office 365

 
W tamtym roku, Apple zaprezentowało iPada Pro. Od tego czasu firma usilnie próbuje wmówić klientom, że tablet ten może zastąpić pecetowego Windowsa, dzięki szerokiemu wachlarzowi aplikacji, które można dodatkowo kupić. Podczas samego wydarzenia, spółka poza pokazaniem designu, parametrów i filmów urządzenia, promowała także programy dedykowane dla niego. Gdy na ekranie pojawiło się logo Microsoftu, sala parsknęła śmiechem. Niesłusznie, ponieważ firma przygotowała świetny Office dla tego tabletu. Jednak sytuacja jest o tyle dziwna, gdyż samo Apple posiada już swój pakiet biurowy iWork.
 
Co więcej Microsoft umożliwia użytkownikom iPada korzystać z bezpłatnych wersji pakietu, przynajmniej dla 9,7-calowego urządzenia (wersja dla 10,1″ jest płatna). Na stronach Apple, przy kupnie iPada Air 2, iPada mini 2 lub iPada mini 4 jest dostępna opcja subskrypcji Office’a 365. Przedstawiciele Apple uważają, że egzystencja ponad 600 milionów 5-letnich komputerów, a także starszych „jest smutna” i naprawdę chcą, aby klienci „przenieśli się” na iPady.
 
Sam korzystam z Office’a 365, który według mnie jest świetny, jednak nie wyobrażam sobie używać go na tablecie, zamiast na komputerze.
 
źródło: the verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.