slot sim embedded e-sim samsung apple

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

W związku z zamachami w Brukseli i nieudolnością Belgii w zwalczaniu ataków terrorystycznych, polski rząd chce zmian. Z racji, że o polityce u nas zbyt często nie możecie przeczytać to skupimy się tylko na jednej propozycji, która dla wielu okazała się bardzo kontrowersyjna.

 

Oferty „pre-paid” cieszą się u nas dużą popularnością i dosłownie każdy może nabyć taką kartę. To nie podoba się rządzącym i tak oto MSWiA chce wprowadzić większą kontrolę obywateli. Dzisiaj terroryści mogą się komunikować w Polsce bez jakiegokolwiek nadzoru. Ewentualne zidentyfikowanie rozmówców jest bardzo utrudnione toteż pomysł jest taki, aby przy zakupie kart przedpłaconych okazywać dowód osobisty i tym samym od razu rejestrować numer. Wydaje się absurdalne? Nie do końca, gdyż wiele zachodnich krajów z powodzeniem stosuje tego typu rozwiązanie od lat. Tym samym lecąc na wakacje do Hiszpanii musimy przygotować się, że chcąc kupić tamtejszą ofertę będziemy musieli okazać dowód osobisty. Nie inaczej jest za naszą zachodnią granicą.

 

Jednak wróćmy do Polski. Kiedy powyższy pomysł miałby ujrzeć światło dzienne? Już naprawdę niedługo. W kwietniu ma zostać przedstawiony projekt i po pozytywnym jego przyjęciu może wejść w życie już w maju. Cała kontrowersja oczywiście skupia się na ograniczaniu naszej prywatności, ale czy rzeczywiście według Was, obywateli, jest to niepotrzebna zmiana?

 

 

źródło: Wiadomości
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.