ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Google oficjalnie zapowiada Android Pay do Europy, ale my jeszcze poczekamy…

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy
image

Polska to kraj trzeciego świata dla Google. Może zbyt dosadnie to określiłem zwracając uwagę na to, że niedawno język polski nareszcie stał się w pełni sprawny jeśli chodzi o Google Now, ale mimo wszystko wiele usług jest u nas niedostępnych. Nie inaczej jest z płatnościami zbliżeniowymi Android Pay.

Jednak jest nadzieja! Dzisiaj oficjalnie potwierdzono, że w Wielkiej Brytanii w ciągu kilku miesięcy pojawi się jedna z najnowszych usług Robocika. Tak oto wiele banków na wyspach już zapewniło, że nie będą utrudniać dostępu do Android Pay. Nie inaczej wygląda sytuacja z największymi sklepami.

Oczywiście o Polsce jeszcze nic nie wspomniano, a więc zapewne trochę poczekamy aż Google zdecyduje się na pokonanie polskiego prawa i wprowadzenia u nas Android Pay. Mimo wszystko banki w naszym kraju również oferują podobne rozwiązania toteż tak strasznie nie powinniśmy odczuwać braku mobilnych płatności.

W tym miejscu chciałbym zapytać się Was czy jesteście chętni zastąpić plastikową kartę na rzecz smartfonu. Być może już macie doświadczenie związane z tym zagadnieniem i na co dzień korzystacie z tego typu rozwiązania. Dajcie znać co sądzicie o płatnościach mobilnych.

Źródło: Android Police 

Sprawdź najnowsze wpisy