Android N

 
Android N został zaprezentowany jakiś czas temu. Jedną z najlepszych nowości, która miała pojawić się w Androidzie Marshmallow, a prawdopodobnie zobaczymy ją dopiero w wersji N, będzie możliwość prezentowania dwóch aplikacji na jednym ekranie. Pisaliśmy o tym fakcie jakiś czas temu TUTAJ. Teraz mamy na ten temat znacznie więcej informacji.
 
Według danych Ars Technica funkcja ta nie jest jeszcze idealna, ale…działa podobnie do tej znajdującej się w RemixOS (o tym systemie możecie przeczytać TUTAJ). Oznacza to, że będziemy mieli możliwość maksymalizowania i zamknięcia okien oraz ułożenia ich na ekranie w taki sposób, w jaki nam się spodoba. Dostosowanie wielkości aplikacji odbywa się poprzez „chwytanie” za róg okna. Z kolei tapnięcie na „ostatnio otwarte aplikacje” spowoduje, że kilka uruchomionych jednocześnie programów zamieni się w niewielki ikony. Należy jednak zauważyć, ze ta ciekawa opcja na Androida N wciąż znajduje się w początkowej fazie rozwoju.
 
Osoby testujące tę funkcję twierdzą, że nauczenie się obsługiwania nowości może być trudne dla niewtajemniczonych użytkowników. Jednak z pewnością zostanie ona bardziej dopracowana do chwili oficjalnego jej startu.
 
źródło: android authority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.