LG-G5-Lite

LG G5 jest flagowym modelem na rok 2016, dlatego spoglądając na jego specyfikację techniczną możemy ujrzeć same nowości – w tym oczywiście Snapdragona 820. Jednakże nierozerwalnie ze smartfonami z wysokiej półki łączy się również spora cena. Dlaczego zatem nie oszczędzić wybierając LG G5 Lite? Różnica jest niewielka.

 

LG G5 kosztować będzie 2899 złotych – owszem, jest to mniej niż np. Samsung woła za Galaxy S7. Ponadto w zestawie znajdują się słuchawki o wartości 849 złotych. Zaczyna się zatem robić całkiem przyjemnie. Niemniej warto w tym momencie spojrzeć na specyfikację modelu LG G5 Lite. Wszak robienie „mniejszych” wersji stało się już niemal obowiązkowe.

 

O braciszku flagowca mogliśmy już słyszeć. Tym razem jednak pojawiły się kolejne potwierdzenia, która mówią jasno – nie zmieni się wiele. Zamiast Snapdragona 820, spotkać się mamy ze Snapdragonem 652. 4 GB RAM zostało zmienione na 3 GB. LG z pewnością zmniejszy również wielkość ekranu. Z różnic warto odnotować jeszcze brak wsparcia dla VR 360.

 

Najważniejszy jest jednak fakt, że moduły wciąż pozostaną kompatybilne. A to przecież największa zaleta modelu G5. Pozostaje zatem zadać pytanie czego oczekujemy od nowego smartfonu – jeśli najświeższej daty produkcji  topowej wydajności, wybór pada na G5. Jeśli jednak zdamy sobie sprawę, że do Internetu, YouTube’a oraz Messengera wystarczą słabsze parametry, warto rozejrzeć się za G5 Lite. Szkoda tylko, że data premiery jak i cena (która z pewnością będzie sporo niższa) nie są jeszcze znane.

 

źródło: Phone Arena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kamil Lewicki

Pasjonat dobrej kuchni i technologiczny geek. Mówi, że grywa w squasha, choć to raczej squash pogrywa z nim. Niegdyś zapalony fan ROMów i kerneli. Niezmiennie esteta.