LG G5

 

Wczoraj przedstawiłem Wam swój punkt widzenia na temat strat jakie już ponosi LG w związku z opóźnieniem premiery rynkowej swojego flagowego smartfonu. Dzisiaj również nie mogę pochwalić Koreańczyków za ich kolejny, niecodzienny ruch toteż poznajcie G5 po raz kolejny, ale ze zmienionymi wnętrznościami.

 

Tak oto LG oficjalnie zaprezentowało swojego flagowca ze Snapdragonem 652. Niedługo po hiszpańskiej premierze pojawiła się taka plotka, a dzisiaj firma przedstawia „odmianę” dla Ameryki Łacińskiej. Cudzysłów pojawił się nie bez powodu, gdyż zrozumiałbym stworzenie słabszego modelu G5, ale z jakimś dopiskiem. W tym wypadku oficjalna nazwa jest identyczna. Na szczęście nazwa kodowa jest inna i tak oto dzisiejsza nowość to H840, a dla nas pozostał wariant H850. Tym samym wróćmy do słabszej G5’tki. Co się zmieniło? Oczywiście zabrano Snapdragona 820 i wstawiono słabszą jednostkę 652. Poza tym pojawią się dwie wersje różniące się ilością pamięci operacyjnej (3 lub 4 GB). Pozostałe dane techniczne w przypadku H840 i H850 są identyczne.

 

W takim razie skąd taki ruch? Ameryka Łacińska rządzi się swoimi prawami, a odmiana ze słabszym układem z pewnością będzie tańsza. Jednak na pewno nie będzie słaba, gdyż Snapdragon 652 może pochwalić się wyższą wydajnością niż układ z LG G4.

 

 

źródło: GSMArena.com

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.