wysuwany wyswietlacz samsung patent

 

Dzisiejsze smartfony dla wielu z Was są za duże. Moi znajomi wciąż szukają wydajnego smartfona, ale z wyświetlaczem mniejszym niż 4,5-cala – stąd duża popularność produktów Apple. Dzisiaj takich modeli już się nie produkuje, ale to może się zmienić za sprawą Samsunga i tak oto jeden topowy model może połączyć wymagania zdecydowanie większej ilości konsumentów.

 

W urzędzie zajmującym się patentami i znakami towarowymi w Stanach Zjednoczonych pojawił się bardzo interesujący wpis Samsunga. To, co widzicie powyżej przedstawia właśnie koreański pomysł, a więc rozwijany wyświetlacz. Rewelacja, prawda? Model 4-calowy w jednej chwili może zmienić się w chociażby 5,5-calowca. Oczywiście przestawią się również proporcje ekranu, ale to chyba najmniejszy problem. Szczegółów tego patentu niestety nie znamy, więc bazować możemy jedynie na powyższej grafice. Podejrzewać możemy, że pojawi się lekkie wygięcie wyświetlacza niczym w LG G Flex albo wysuwany panel będzie w pełni giętki.

 

Możliwości jest wiele, ale też pojawia się pewien problem. Samsung znany jest z tego, że ma od groma ciekawych patentów, ale jeszcze żadnego nie wykorzystał. Koreańczycy nie muszą jeszcze eksperymentować, ale mam nadzieję, że to się zmieni, gdyż mobilny rynek z roku na rok robi się coraz nudniejszy.

 

 

źródło: SamMobile

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.