samsung galaxy s7 logo edge azja chiny japonia korea

 

DxOMark to jeden z najpopularniejszych portali na świecie ze swoją wyrobioną marką, który zajmuje się testowaniem aparatów. W erze inteligentnych urządzeń także smartfony są brane pod lupę i tak oto najnowszy flagowiec Samsunga został poddany „torturom”, a wynik nie mógł być inny.

 

Czemu Galaxy S7 „musiał” zająć pierwsze miejsce? Otóż wcześniej na tej samej lokacie znajdowały się dwa smartfony: Sony Xperia Z5 oraz właśnie Samsung Galaxy S6 Edge+. Koreańczycy po prostu nie mogli stworzyć słabszego aparatu. Tak też najnowszy model wyprzedza swojego starszego brata o 1 pkt w ogólnej ocenie. Jednak czy to znaczy, że S7’ka robi idealne zdjęcia, a o nagranych filmach można mówić tylko w superlatywach? Oczywiście, że nie. DxOMark wytknął Samsungowi gubienie detali w jasnych, bardzo dynamicznych scenach czy też nieodpowiednie dostosowanie balansu bieli do żarówkowego oświetlenia. Z kolei filmy nagrywane w nocy czy też po prostu bez odpowiedniego natężenia światła wyraźnie tracą na jakości, co jest typowe dla mobilnych urządzeń. Szczegółowy test znajdziecie klikając w następujący link: Klik!

 

Mimo wszystko ja czekam jeszcze na wynik LG G5 i być może zaskoczenie ze strony HTC lub Huawei. Dopiero po sprawdzeniu tych modeli będę mógł się zgodzić, że Galaxy S7 jest najlepszym mobilnym urządzeniem do zdjęć w tym roku.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.