[Film] Jak ciepło wpływa na nowe układy? Benchmarki są bez sensu: Xiaomi Mi5 kontra Samsung Galaxy S7

Newsy

samsung galaxy s7 exynos 8890 xiaomi mi5 snapdragon 820 temperatura

 

Nie przegap
Nie pozwól, by cię inwigilowano – zainwestuj w VPN!
polacy internet
Żyjemy w czasach, w których słowa „prywatność” i „internet” niekoniecznie idą w parze. W Sieci jesteśmy obserwowani cały czas, co oczywiście nie oznacza, że musimy się na to godzić. Są bowiem rozwiązania, które pozwalają ukryć swoją prawdziwą tożsamość w internecie i tym samym utrudnić osobom trzecim podglądanie naszych zachowań. Niewiele osób wie, że kilka lat temu […]

Wczoraj przedstawiłem Wam porównanie rzeczywistej szybkości Xiaomi  Mi5 z Samsungiem Galaxy S7, czyli tak naprawdę jak działa Snapdragon 820 na tle Exynosa 8890. Wyniki okazały się naprawdę piorunujące, ale można było je wyjaśnić. W takim razie teraz zobaczmy jak zachowują się te układy „w stresie”, czyli w momencie, gdy zaczynają się nagrzewać od wykonywanych obliczeń.

 

Samsung zastosował specjalny system odprowadzający ciepło od układu scalonego. Czy Xiaomi również zastosował podobne rozwiązanie? Tego nie wiemy, ale możemy sprawdzić czy Snapdragon 820 definitywnie pozbył się problemu swojego poprzednika. Jak zapewne pamiętacie, Snapdragon 810 bardzo szybko się nagrzewał i to mocno go spowalniało. W takim razie zobaczmy jak wypada Xiaomi Mi5 na tle Samsunga Galaxy S7 w tej kwestii:

 

 

Tym razem na ringu pojawiła się najmocniejsza odmiana chińskiego smartfonu, która w AnTuTu osiąga zdecydowanie lepsze wyniki niż koreański konkurent. Mimo wszystko wczorajsze porównanie pokazało tak drastyczną różnicę w zakresie wielozadaniowości, że nic nie wskazuje na to, że wersja Prime będzie szybsza od Galaxy S7. Jednak powyższy pojedynek pokazał, że Exynos 8890 pomimo radiatora bardziej się nagrzewa i w związku z tym w większym stopniu traci na ogólnej wydajności.

 

Również warte odnotowania jest to, że końcowa temperatura obu urządzeń jest zbliżona, ale mimo wszystko to Xiaomi wygrało ten pojedynek, ale również pokazało jak benchmarki odwzorowują rzeczywistość, czyli nijak. Wyciągniecie inne wnioski?


Przewiń stronę, by przeczytać kolejny wpis
x