samsung galaxy s7 exynos 8890 xiaomi mi5 snapdragon 820 temperatura

 

Nie przegap
Wywiad z CEO realme w Europie – Madhav Sheth zapowiada zmiany
Madhav Sheth
Nowy wiceprezes oraz CEO realme w Europie i Indiach, czyli Madhav Sheth, znalazł chwilę czasu dla nas i zgodził się odpowiedzieć na kilka pytań. Ostatnie dni dla marki były wyjątkowo zajęte, bo firma po raz pierwszy pojawiła się na międzynarodowych targach IFA w Berlinie. W związku z tym postanowiliśmy porozmawiać o planach na przyszłość, rozwoju […]

Wczoraj przedstawiłem Wam porównanie rzeczywistej szybkości Xiaomi  Mi5 z Samsungiem Galaxy S7, czyli tak naprawdę jak działa Snapdragon 820 na tle Exynosa 8890. Wyniki okazały się naprawdę piorunujące, ale można było je wyjaśnić. W takim razie teraz zobaczmy jak zachowują się te układy „w stresie”, czyli w momencie, gdy zaczynają się nagrzewać od wykonywanych obliczeń.

 

Samsung zastosował specjalny system odprowadzający ciepło od układu scalonego. Czy Xiaomi również zastosował podobne rozwiązanie? Tego nie wiemy, ale możemy sprawdzić czy Snapdragon 820 definitywnie pozbył się problemu swojego poprzednika. Jak zapewne pamiętacie, Snapdragon 810 bardzo szybko się nagrzewał i to mocno go spowalniało. W takim razie zobaczmy jak wypada Xiaomi Mi5 na tle Samsunga Galaxy S7 w tej kwestii:

 

 

Tym razem na ringu pojawiła się najmocniejsza odmiana chińskiego smartfonu, która w AnTuTu osiąga zdecydowanie lepsze wyniki niż koreański konkurent. Mimo wszystko wczorajsze porównanie pokazało tak drastyczną różnicę w zakresie wielozadaniowości, że nic nie wskazuje na to, że wersja Prime będzie szybsza od Galaxy S7. Jednak powyższy pojedynek pokazał, że Exynos 8890 pomimo radiatora bardziej się nagrzewa i w związku z tym w większym stopniu traci na ogólnej wydajności.

 

Również warte odnotowania jest to, że końcowa temperatura obu urządzeń jest zbliżona, ale mimo wszystko to Xiaomi wygrało ten pojedynek, ale również pokazało jak benchmarki odwzorowują rzeczywistość, czyli nijak. Wyciągniecie inne wnioski?
Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.