Chrome-karty

 
Jako użytkownik smartfona, dużo czasu spędzam w Internecie przeglądając różnego rodzaju treści. Robię to korzystając z przeglądarki Chrome, która w moim przekonaniu jest najbardziej przyjazna i po prostu mi pasuje. Niestety ma ona sporą wadę (zresztą jak chyba każdy konkurent). Aplikacja ta figuruje w czołowych miejscach procesów, które pożerają moją baterię. Dzięki temu, mój SOT potrafi być bardzo niesatysfakcjonujący.
 
Jakiś czas temu, Google wprowadziło wyjątkowo denerwującą (jak dla mnie) funkcję łączenia aplikacji i kart w przeglądarce Internetowej, podczas podglądu włączonych programów. Opcję tę można było wyłączyć, jednak najwyraźniej sam gigant doszedł do wniosku, że niewiele kto z niej korzystał. W najnowszych urządzeniach z zainstalowaną nową wersją przeglądarki (49 lub wyższa), jest ona od razu wyłączona. Niedoświadczeni użytkownicy nie muszą się zatem męczyć w szukaniu sposobów jak jej się pozbyć. Jeśli jednak korzystaliście z niej a macie nowego smartfona, możecie ją włączyć w ustawieniach przeglądarki > „połącz karty i aplikacje”. Ciekaw jestem czy tę opcję macie włączoną czy wyłączoną?
 

źródło: androidauthority

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Adam Lulek

Doktor nauk ekonomicznych w dyscyplinie finanse, wykładowca, maniak GPW, gier strategicznych, smartfonów i nowych technologii. Sympatyk kolejnictwa i muzyki elektronicznej.